V dnešnom návode Vám prinesieme návod na upgrade firmware cez RS232 port. Tento spôsob cez servisný port sa používa najmä v v prípadoch kedy nie je možné prijímač obnoviť cez USB.

Pre upgrade pomocou tohto spôsobu je nutné vlastniť vo Vašom PC RS232 COM port, aby ste mali kde pripojiť krížený RS232 kábel. Pokiaľ takýto port Váš PC, alebo notebook nemá, je možné použiť aj redukciu RS232-USB. Pri oboch prípadoch si musíte v prvom rade overiť vo Windows, na aký port bude Váš kábel RS232 pripojený.

Kliknite pravým tlačítkom na ikonu Tento počítač – Vlastnosti – Správca zariadení. Tu v položke Porty (COM a LPT) vidíme port pre RS232 kábel (COM1) a aj pre redukciu USB-RS232 (COM3):

aliup5

Stiahnite si program ALIUP, ktorý nájdete v sekcii Podpora. Po stiahnutí program otvorte a označte správny port:

aliup1

Následne si stiahnite firmware pre Váš model prijímača zo sekcie Podpora a rozbalte ho na disk Vášho PC/notebooku. V programe ALIUP zvolte Open a označte súbor firmware.

aliup2

Stlačte START a až teraz zapnite prijímač zadným vypínačom, čiže prijímač sme mali do tohto momentu vypnutý zadným vypínačom. Po chvíli program nadviaže spojenie s prijímačom a začne proces upgrade. Tento proces trvá niekoľko minút cca 10-15 min.

aliup4

Ak program nenadviaže spojenie s prijímačom, overte si, či máte správne zvolený port. Pokiaľ prijímač ani tak nenadviaže spojenie, je pravdepodobne nutný servisný zásah v servise.

Po upgrade sa prijímač sám reštartuje a nabootuje do úvodnej obrazovky ladenia a prijímač naladíme.

Video: Nahrávanie FW cez RS 232 a PC