Prečo fastscan hľadá všetky kanály z 2druzic 23,5 aj 19,2 ?

Cryptobox 750HD
 Dobry vecer, uz dlhsiu dobu rozmyslam, ze vam napisem kvoli jednej technickej malickosti vo FW ku zrejme vsetkym modelom AB Cryptoboxov. Mam doma aj verziu 650HD ah 750HD. Je pravda, ze pouzivam patch verziu na oboch prijimacoch vzdy v najnovsej verzii, ktora je dostupna na nete (aktualne V1.14.20433), no dost mi prekaza jedna vec ohladom funkcie FAST SCAN. Mnozstvo uzivatelov pouziva satelit v ramci Skylinku natoceny na 23,5°. Ja som tiez z tejto skupiny a beriem ju ako standard. Kedysi davno boli uzivatelia zvyknuty mat satelit s moznostou prepinania medzi 23,5° a 19,2° vdaka monobloku. Ja monoblok nemam, ani ho neplanujem kupovat ani pouzivat. Teraz k samotnemu problemu. Funkcia FAST SCAN na STB je velmi lukrativna moznost najdenia vsetkych Skylink programov. Doteraz ale neviem pochopit, preco pri spusteni tejto funkcie sa vzdy prida do zoznamu satelitov okrem 23,5 aj 19,2 a hlada vsetky kanaly z tychto 2 druzic? Vzdy po takto spustenej funkci FAST SCAN (Skylink SK) musim manualne vymazavat zo zoznamu druzicu 19.2 aby mi v zozname nefigurovali vsetky kanaly z oboch druzic a prestava ma to bavit. Neplanujem okrem Skylinku pouzivat nic ine a bol by som rad, keby v ramci tejto funkcie hladal STB LEN stanice z druzice 23.5. Da sa s tym do buducna nieco poriesit pri dalsom FW? Ved kanaly z druzice 19.2 si kazdy moze pridavat manualne alebo nejakym inym sposobom ked to niekto potrebuje. Dakujem za info a pomoc.

Dobrý deň.

Fastscan nahrá do prijímača tabuľku programov fastscanu daného providera. Skylink vysiela na 23,5E a má programy aj na 19,2E. Preto má v tabuľke fastsacan zaradené programy z 23,5 aj 19,2E. Nedá sa to zmeniť.

Jedine čo môžete urobiť je vybrať si z hlavnej skupiny programov fastscan vybrané programy do FAV skupiny programov a používať programy vo FAV skupine programov, pretože fastscan Vám po ďalšom preladení prepíše hlavnú skupinu programov novbou tabuľkou programov fastcan.

Programy si môžete doladiť aj ručne podľa frekvencii Skylinku s tým že vypnete funkciu fastscan.

Naladený setting si môžete zálohovať podľa tohto postupu.