Po asi dvoch mesiacoch používania mi \“kľakol\“ prijímač

AB CRYPTOBOX 652HD
 Po asi dvoch mesiacoch používania mi \“kľakol\“ prijímač. Prvé príznaky /problém so štartom/ sa vyskytovali už asi dva-tri týždne… stále horšie a horšie. Dekódoval bez problémov, z hľadiska funkčnosti žiadne výhrady (až na praktickú nepoužiteľnosť ostatných vlastností – e-mail, youtube, …. čo je dané asi mojou používateľskou náročnosťou).
Až jedného dňa sa stalo, že prístroj nebolo možné zapnúť, ani použitím zadného vypínača. Nereaguje ani na tlačidlo POWER na prednom paneli, samozrejme ani na pokyn od ovládača. Priznám sa, že už nemám záujem ani o výmenu… keď vás takto jednoduché zariadenie sklame … 🙁
Dobrý deň.
Pokiaľ sa nejedná o chybu HW tak by mohol pomôcť upgrade prijímača cez RS232.
Môj názor je taký že Cryptoboxy patria k lacným prijímačom s jednoduchým ovládaním. Veľa ľudí chce mať v lacnom prijímači obraz a funkcie ako majú drahšie linuxové prijímače a boli už aj taký čo chceli do Cryptoboxu a podobných lacných prijímačov nainštalovať linuxový operačný systém enigma 2 🙂 .
Za málo peňazí veľa muziky, ale žiaľ takto to nefunguje. Pokiaľ chcete prijímač s kvalitným obrazom a veľa funkciami tak tam sú na čele linuxové satelitné prijímače s OS enigma2 a k ním sa pridávajú aj prijímače s OS Android ktorý už podporuje aj KODI a pod. Tam sa však cena prijímačov pohybuje od 120€ a viac.
Takže pri kúpe prijímača si treba zvážiť čo od prijímača požadujeme.