Zasekáva obraz na AB 650HDC

 

Dobrý deň zakúpil som si tento prijímač AB CryptoBox 650HDC. Prvé dni po zapojení všetko v poriadku fungovalo, no po troch dňoch v cca 10 až 15 minútových intervaloch sa zasekne obraz na 1-2 sekundy a potom sa rozbehne ďalej. Už som vyskúšal vymeniť HDMI kábel, skúšal som aj zapojiť prijímač do ostatných voľných HDMI portov v TV no nič z toho nepomohlo. Mohli by ste mi poradiť v čom je chyba ? Ďakujem

Dobrý deň.

Ako prvé prekontrolujte konektor prívodu káblového signálu do prijímača či nie je na nej zlý spoj (resp dolámaný kábel)- treba zistiť či to robí výpadok signálu obrazu alebo TV obrazu v TV.

Ako druhé skúste zmeniť rozlíšenie prijímača Cryptobox na rozlíšenie 720p či to bude robiť pri tomto rozlíšení Niekedy to môže robiť nekompatibilita TV pri danom rozlíšení a danej frekvencii obrazu.

Ako tretie pozrite v info o prijímači či máte najnovšiu verziu FW pre Váš model teda Cryptobox 650HDC čo je prijímač na káblovú TV nepomýľte si FW lebo satelitná 650HD má iný FW!

Nainštalujte najnovší FW 1.09.14294 ktorý nájdete TU. Po nainštalovaní FW preveďte továrenské nastavenia prijímača v menu /inštalácia. Ak máte nainštalovanú rovnakú verziu FW už nainštalovanú tak preveďte továrenské nastavenia prijímača a potom znovu nalaďte programy . 

Pokiaľ Vám to nepomôže tak prijímač reklamujte u svojho predajcu.