Problém s vypnutím HDMI CEC

Dobrý deň.
Som majiteľ satelitného prijímača AB CRYPTOBOX 650 HD – firmware 650HD_V1.09.17160_22-09-2016_A_patch. Prijímač som chcel zapojiť v zostave AV 5.1 RECEIVER YAMAHA a TV LED SONY ANDROID, ale v prijímači dochádza k chybe.
AB Cryptobox som prepojil HDMI káblom s AVR. Ďalej je AVR cez HDMI OUT ARC prepojený s TV ktorý má tiež HDMI ARC. Problém nastáva pri prenose zvuku keď je v AB Cryptoboxe v nastaveniach HDMI-CEC položka \“CEC System Audio\“ zapnutá. Vtedy prestane prenos zvuku. Urobil som manuálne vypnutie položky \“CEC System Audio\“ v AB Cryptoboxe a vtedy je prenos zvuku v poriadku, avšak po vypnutí všetkých komponentov TV, AVR a AB CRYPTOBOX a ich opätovnom zapnutí sa položka \“CEC System Audio\“ v AB Cryptoboxe sama prepne do ZAPNUTÉ a opäť prestane fungovať prenos zvuku do AVR.  Ak chcem, aby bol prenos zvuku opäť cez AVR tak musím manuálne opäť VYPNÚŤ \“CEC System Audio\“ v AB Cryptoboxe ale pri opätovnom vypnutí a zapnutí komponentov sa funkcia \“CEC System Audio\“ v AB Cryptoboxe opäť zapne.
Prečo dochádza k nechcenému zapínaniu funkcie \“CEC System Audio\“ a nedá sa trvalo vypnúť? Bolo by možné tento problém odstrániť novým firmwarom? Alebo akým spôsobom vyriešiť problém s prenosom zvuku?  Potreboval by som teda radu, ako prinútiť v AB Cryptobox, aby “CEC System AUDIO“ nedovolil ovládať a zapnúť, jednoducho túto vec fixne vypnúť. Ideálne by bolo úplne vypnúť podporu tejto funkcie pri zachovaní ostatných vlastností HDMI-CEC.
 
Ďakujem za pomoc a informáciu.
Dobrý deň,
Vyskúšal som kombináciu LCD TV AV receiver Yamaha cez HDMI a HDMI cec mi nezapína.
Mal som voľbu HDMI CEC v Cryptoboxe v menu/nastavenia/iSystemove nastavenia/HDMI+CEC/vyp.
Takže to nie je chyba FW ale Vášho nastavenia. Pozrite nastavenia TV či tam máte deativovaný HDMI CEC.
Preveďte výrobné nastavenia v menu/inštalácia/výrobné nastavenia/všetko.