Problém s ukazovateľom signálu a dekódovaním karty Plustelka

Na Cryptoboxe 652HD mám nainštalovaný posledný patch 1.09.14294. Využívam DVB-S aj DVB-T tuner na sledovanie programov volnatelka.sk. Dekódovaciu kartu mám zasunutú v UNI čítačke. Dekódovanie funguje, no keď je dlhší čas prepnuté na rovnakom programe, tak dekódovanie začne zlyhávať. Obraz sa rozpadne, niekedy sa objaví aj info \“Kódovaný kanál\“. Občas sa to ešte chytí, no väčšinou problémy s dekódovaním pokračujú. Dá sa to vyriešiť iba tak, že prepnem na iný kanál a potom naspäť. Vtedy dekódovanie funguje opäť OK. Po určitom čase sa však situácia opakuje. Správa sa to rovnako aj pri DVB-S aj DVB-T príjme.

Druhý menší problém, ktorý som si všimol, sú indikátory kvality a sily signálu. Q a S led bargrafy priamo na prijímači, ako aj ukazovatele na obrazovke TV ukazujú vždy to isté. Vyzerá že oba ukazujú kvalitu signálu a sila signálu nie je ukázaná nikde. Napr. Q ukazuje 85% a S ukazuje tiež 85%. Ak sa Q zmení napr. na 89%, tak aj S ukazuje 89%. Nikdy sa nestalo, že by ukazovali odlišne. Rovnako sa to správa aj pri DVB-S aj DVB-T signále. Budú tieto problémy vyriešené ďalším patchom ? Ďakujem.

Problem s indikatomi Q a S som v predoslom prispevku neopisal spravne. Uz som si to zle pamatal, ako sa to prejavuje a teraz som si to presiel na prijimaci. Q vyzera byt ok. Indikator S pri prijme DVB-S sa meni cca od 90 do 94% podla navoleneho transpondera. Pri DVB-T prijme S indikator ukazuje stale iba 93%. Skusal som kanaly 21, 22, 50, 57 a 59 a vsade je S = 93. Pritom prijem mam z 2 roznych vysielacov s roznym vykonom, tak som ocakaval nejaky rozdiel v urovni S. Ked navolim na kanal kde nie je ziadne vysielanie, alebo ked odpojim antenu tak S klesne na 0%, inak vzdy ukazuje 93%, co sa mi zda minimalne podozrive. Ked uz je vsetko naladene, tak s tym nie je problem, ale ked chcem podla toho ladit antenu, tak sa na to neda spolahnut a jedine ostava indikator Q.

 

Drobné opravy čítania  karty Plustelka by mali byť zahrnuté v novom FW, nahlásili sme to výrobcovi.

Problém s ukazovateľom signálu S a Q je softvérová. chybička, ktorú sme taktiež nahlásili výrobcovi.