Problém s dekódovaním

Dobrý deň!
Včera som kúpila satelitný prijímač ABcryptobox 652HD combo. Mám kartu skylink Irdeto (základná ponuka). Prijímač som zapojila do el. siete, do TV cez kábel HDMI (súčasť balenia), vložila kartu (čipom dolu a dozadu), spustila ladenie. V prapodstate by všetko bolo OK, ale pri prepínaní medzi programami sa stáva, že niektoré vypíšu, že sú zakódované (pritom sú v základnej ponuke skylinku). Vyhadzujú to aj slovenské aj české programy. Keď z takéhoto programu prepnem na program, ktorý sa regulérne načíta a idem späť na ten, ktorý pôvodne vypisoval hlášku o zakódovaní, tak aj ten sa potom načíta. Skúšala som aj zapojenie cez scart, ale robilo to isté. Môžete mi poradiť, kde robím chybu? Alebo je potrebné ešte niečo nainštalovať?
Ďakujem
Dobrý deň.
Ako prvé skúste prečistiť čip dekódovacej karty jemnou handričkou, aleo školskou gumou na gumovanie jemne pregumujte čip karty.
Ako druhé vyskúšajte dať prijímač do továrenského nastavenia v menu/inštalácia/továrenské nastavenia/všetko a znovu vyhľadajte programy.
Ako tretie nahrajte do prijímača najnovší softvér 1.09.15588 Cryptobox 652HD a po nahratí softvéru preveďte  továrenské nastavenie v menu/inštalácia/továrenské nastavenia/všetko a znovu vyhľadajte programy.