Mám problém s načítaním karty

AB Cryptobox 600 HD

 Dobrý deň, mám problém s načítaním karty Skylink v uvedenom sat. prijímači. Už neviem čo mám robiť, vymenil som sat.prijímač 650 za model 600 a je to to iste. Previedol som reauorizáciu, zápisy od Skylinku, a je to stále rovnaké. Karta skylink Irdeto M7 je nová, má byť na všetky programy a zatiaľ som kodované programy nevidel. Všade sa píše, že prijímač AB Cryptobox 600, 650 je top vyrobok roka 2015, top 1 prijímač na Heureke sk, ale ako sa mi vidí, asi to nie je tak. Poraďte, čo robiť.

Pozn. V iných prijímačoch iných znaciek karta slape bez problémov.

Dobrý deň.

Pokiaľ máte novú kartu Skylink Irdeto Standart M7 tak má UNI blok tzn. že za žiadných okolností nepôjde v prijímačoch s univerzálnou čítačkou kariet!

Tieto karty s UNI blokom fungujú ale iba v certifikovaných Skylink ready prijímačoch Irdeto, alebo v CI module Irdeto Skylink ready.

Všetky karty so začínajúcim číslom karty 428….. a vyšším majú UNI blok. Karty č.427…. a nižšie fungujú aj v UNI čítačkach. 

Cryptoboxy nemajú problém s čítaním starších Irdeto kariet. Len pre úplnosť dodám že karta musí byť v čítačke vložená čipom dopredu a dole.

Riešením by bolo ak by ste mali Cryptobox HD650 (cryptobox 600 HD CI slot nemá) dokúpiť CI modul vložiť ho do CI šachty Cryptoboxu a prevádzkovať kartu v ňom.