K prijímaču  AB Cryptobox 550HD som dokupil  AB Cryptobox 652 HD combo. V prijímac Cryptobox 550HD mám modul Skylink a kartu M7. Nahrávky sa daju prehrat v PC aj v TV LG aj v AB Cryptobox 652 HD combo bez akekolvek upravy v PC.Naopak kodovane nahrávky z  AB Cryptobox 652 HD combo neprehrajem nikde.Nahravky z DVB-T prehraju v TV LG aj v PC, ale v AB Cryptobox 550HD  nie. Dost ma to prekvapilo , pretože som kupoval druhý prístroj na možnost vzájomného prehrávaní nahrávok.
Nové verzie prijímačov Cryptobox 6xx nevedia nahrávať nezakódovane už ani s modulom, do nahrávky je totiž pridávaný HW kódek ALI. Je to podmienené licenciou PVR, ktorú musia výrobcovia dodržiavať. Nahrávky volných staníc zo satelitu, ale aj z DVB-T však môžete prehrávať aj na iných zariadeniach.
Prijímač nahráva zakódované nahrávky, tieto je však možné odkódovať v špeciálnom programe PC TOOL ALI, takto odkódované nahrávky je teda možné prehrať aj v PC. S novým softvérom (už od nás predinštalovaný) prijímač dokáže jeden program nahrávať a druhý zároven sledovať, pokiaľ sú oba na rovnakom transpondéri (frekvencii). Oba programy môžu byť kódované, alebo FTA.