Ako funguje Cryptobox UHD 800 s motorom natáčajúcim parabolu?

CryptoBox 800UHD
Prajem pekný deň. Obraciam sa na Vás s otázkou o prijímači Cryptobox 800 UHD. Veľmi ma zaujal, no ešte kým ho kúpim, by som si rád overil, ako funguje jeho spolupráca s motorom natáčajúcim parabolu. Používam už viac ako desať rokov DiseqC H-H motor SG – 2100 A, v spojení s prijímačom Opticum 9000 HD na 17 pozíciách. Nakoľko by som rád i s novým prijímačom pokračoval v ich príjme, poprosím o informáciu, či a ako to môže fungovať.

Ešte sa opýtam na detail v súvislosti so Skylinkom. Používam karty Irdeto výmena. Vzhľadom k opakovaným zmenám v kódovaní som si kúpil CI modul Smit, s týmto Opticum spolupracuje v pohode. No keďže prijímač Cryptobox 800 nemá inštalovaný slot, chcem sa opýtať, či nepripravujete možnosť použitia externého slotu. Možno pripravujete ďalšie novinky, ktoré by tento detail riešili.

Dobrý deň.

Pokiaľ používate motor v protokole USALS, tak do nového prijímača zadáte iba súradnice zem.dĺžku a šírku a motor pôjde rovnako. AK však používate protokol DiSEqC 1.2, tak zrejme budete musieť resetnúť motor a satelitné pozície si uložiť s novým prijímačom.

Na tomto modeli nie je možné prevádzkovať CI modul. O nových modeloch Cryptobox zatiaľ nemáme info.

AK však hľadáte 4k/UHD prijímač s CI slotom odporúčame Vám niektorý linuxový prijímač, má viac funkcii a lepšiu kvalizu obrazu.

Ponuku prijímačov si môžete pozrieť TU.

Pokiaľ budete potrebovať pomôcť s výberom prijímača neváhajte nás kontaktovať.