Firma AB-COM prichádza opäť na pole linuxových prijímačov, tentokrát s HIGH-END prijímačom pracujúcim na operačnom systéme Enigma 2, ktorý dokáže pracovať s 4K UHD rozlíšením. Nechýba podpora pre obrazové normy HDR/HDR10 a HLG.

Technické špecifikácie

1x tuner DVB-S2X
Procesor: QUAD CORE, 15 000 DMIPS
Flash: 8GB EMMC
RAM: 2GB DDR4
1x čítačka karier
2x CI slot
1x HDMI
1x slot pre microSD kartu 
2x USB 2.0
Video decoding: 4K x 2K@60 10-bit decoding, 1920 x 1080, 1280 x 720, 720 x 480, 720 x 576
HDR/HDR10 a HLG
Transcoding: Multi transcoding a Multiroom podpora
Displej: LED 7-segmentový
Ethernet RJ45: 10/100 Mbps
Šuflíkový systém pre interný 2,5″ HDD
S/PDIF optický digitálny audio výstup
IR extender pre IR oko (nachádza sa v balení)
Video Format: 4:3 Letter Box, 4:3 Pan Scan, 16:9
Video Decoding: MPEG1, MPEG2, H264, H265 HEVC, CAVS, VP8, VP9
Audio Decoding: MPEG-1 layer I/II, PCB downmix, IEC958 SPDIF Left / Right / Stereo / Mono

 

Výkonný HW

Základom je overený chipset HiSilicon Hi3798v200, ktorému sa o výkon a svižné reakcie stará štvorjadrový procesor o takte 1600 Mhz a výkonom 15000 DMIPS. Interná Fash pamäť pre systém a pluginy má až 8GB, takže umožňuje prijímaču využívať aj funkciu Multiboot, čiže možnosť inštalácie až 4 rôznych images súčasne. Operačná pamäť RAM je o veľkosti 2GB (DDR4), čo je pre prijímače v tomto segmente veľmi dobrá hodnota. O obrazový výstup sa stará grafický čip GPU Mali-450.

 

Satelitný príjem na jednotku

V základe má zabudovaný jeden DVB-S2X tuner a pre osadenie druhého tuneru je voľný druhý slot pre doplnkový Plug & Play tuner – buď satelitný tuner DVB-S2X, alebo terestriálny/káblový tuner DVB-C/T2, takže je pripravený pre satelitné, terestriálne aj káblové vysielanie rôznych operátorov.

Bezproblémov pracuje s Diseqc príkazmi, pre motorické ovládanie paraboly môžete použiť Diseqc 1.2, alebo normu USALS. Podporuje aj príjem pomocou Unicable I./II. LNB. Zvláda ja vysoké SR 45000, ktoré používa napr. operátor Fotelka. Vďaka DVB-S2X tuneru je možnosť príjmu staníc v DVB-S2X a príjmu staníc v Multistreame (MIS). Samozrejmosťou je HW blindscan pre skenovanie staníc a podpora AC3 v Dolby Digital Plus.

Bohatá výbava

 

Má veľmi príjemný dizajn a bohatú výbavu. Na prednom panely sa nachádza 7-segmentový numerický LED displej a dotykové tlačidlo napájania. Za odklopnými dvierkami je ukrytá jedna čítačka kariet, dva CI sloty pre vloženie CI modulov, jeden z dvojice USB portov USB 2.0 a aj čítačka kariet pre microSD kartu, ktorú môžete využiť buď ako interné úložisko pre Vaše nahrávky, alebo ako úložisko pre prehárvanie multimédií.

 

 

 

Na zadnom panely sa nachádza vstavaný satelitný tuner DVB-S2X a slot pre druhý Plug & Play tuner, ktorý môže byť osadený satelitným alebo terestriálnym/káblovým tunerom. Ďalej je tu druhý z dvojice USB 2.0 portov, ethernet port pre káblové pripojenie prijímača do siete o rýchlosti 100Mbit, HDMI výstup, optický SPDIF výstup pre priestorový digitálny zvuk a konektor pre pripojenie externého IR čidla, ktorým môžete v špecifických prípadoch zvýšiť dosah diaľkového ovládača.

Interný HDD

Okrem využitia microSD karty ako interného úložiska, je tu aj príprava pre interný HDD, ktorého inštaláciu uľahčuje pripravený šuplík pre montáž interného 2,5″ HDD (HDD nájdete v Súvisiacich produktoch). Ak máte záujem o dodanie prijímača s HDD, stačí si HDD objednať spolu s prijímačom a my Vám ho zdarma nainštalujeme a nastavíme pre nahrávanie.

Funkcionality

Funkciu PIP (obraz v obraze) oceníte počas reklám, prijímač zvláda dokonca aj dve 4K stanice súčasne v PIP. Pre zjednodušenie ovládania Vašej zostavy v obývačke poslúži funkcia HDMI-CEC. Samozrejmosťou je aj podpora hybridného vysielania HbbTV, ktoré funguje aj pre české stanice Prima a Nova.

Vďaka dvom CI slotom je možné využívať v prijímači rôzne karty v dvoch dekodovacích moduloch, prípadne kombináciu jednej karty v čítačke kariet a jedného, či dvoch kariet v dekodovacom module, vdaka možnosti súbežného dekodovania v oboch moduloch (funkcionalita je závislá od typu použitých modulov).

K sieti je možné prijímač pripojiť pomocou LAN kábla, prípadne bezdrôtovo aj cez Wifi, je však potrebné si dokúpiť USB Wifi adaptér . Po pripojení na sieť je možné streamovanie živého vysielania do ďalších zariadení, napr. telefonu, tabletu, PC, či do ďalšieho prijímača. Vďaka funkcii Multitranscoding je možné súčasné dekodovanie dvoch nezávislých streamov.

Systém umožňuje aj inštaláciu KODI vo verzii 18.9 (v beta verziách aj KODI 19) a samozrejme množstvo ďalších pluginov ako Youtube, Archívy CZ/SK a ďalšie.

Použiť je ho možné aj ako multimediálny prehrávač, prehrá veľké množstvo video a audio formátov, tu je výpis z niektorých, ktoré sme úspešne otestovali:

3GP,4k Jelly fish 140Mbps 10bit, AVI, VOB, MKV, FLV, H264, H265, Xvid, MOV, MP4, TS, FLAC, DTS, AAC, AC3, WAW, MP3,… Neprehrá DIVX.

 

Ďiaľkový ovládač

Ovládač je kompatibilný s prijímačmi Ab Cryptobox rady 5xx/6xx/ 7xx a 8xx.

Prijímač AB PULSe si môžete zakúpiť v troch prevedeniach:

 

Jednotunerový satelitný prijímač 1x DVB-S2X 

 

Kúpiť AB PULSe 4K 1x DVBS2X Vstup do e-shopu

 

Dvojtunerový satelitný prijímač 2x tuner DVB-S2X

 

Kúpiť AB PULSe 4K 2x DVBS2X Vstup do e-shopu  

 

Dvojtunerový combo prijímač 1x tuner DVB-S2X+1x hybridný tuner DVB-T2/C

 

Kúpiť AB PULSe 4K 1x DVBS2X+1xDVB-T2/C Vstup do e-shopu  

 

Pre nahrávanie si môžete dokúpiť:

Micro SD kartu: SanDisk ULTRA Micro SDXC 128GB 100 MB/s Class 10 UHS-I

Interný HDD: Seagate 2,5 1TB 5400RPM 128MB SATA

 

Pre pripojenie prijímača ku wifi internetovej sieti si môžete dokúpiť:

Wifi USB Dongle: WiFi Dongle 5dB s anténou pre AB CryptoBox

 

Dokúpiť si môžete samostatne aj vymeniteľné tunery:

 

                 Tuner DVB-S2X pre AB Pulse 4K                                                                   Tuner DVB-T2/C pre AB Pulse 4K

 

Obsah balenia

AB Pulse 4K

diaľkový ovládač

externé IR čidlo

HDMi kábel

napájací zdroj

batérie