Do novej modelovej rady PULSe, výrobcu AB, prichádza mladší brat, s príznačným názvom AB PULSe 4K MINI. Opäť s operačným systémom Enigma 2 a napriek menším rozmerom aj tento model dokáže pracovať s 4K UHD rozlíšením. Nechýba podpora pre obrazové normy HDR/HDR10 a HLG a ani žiadaný CI slot pre dekódovacie moduly.

Výkonný HW

Základom je overený chipset HiSilicon Hi3798v200, ktorému sa o výkon a svižné reakcie stará štvorjadrový procesor o takte 1600 Mhz a výkonom 15000 DMIPS. Interná Fash pamäť pre systém a pluginy má až 8GB, takže umožňuje prijímaču využívať aj funkciu Multiboot, čiže možnosť inštalácie až 4 rôznych images súčasne. Operačná pamäť RAM je o veľkosti 1GB (DDR4) a o obrazový výstup sa stará grafický čip GPU Mali-450.

Satelitný príjem na jednotku

Má zabudovaný jeden DVB-S2X tuner, neumožňuje vloženie prídavného tuneru ako jeho väčší brat AB PULSe 4K. 

Bezproblémov pracuje s Diseqc príkazmi, pre motorické ovládanie paraboly môžete použiť Diseqc 1.2, alebo normu USALS. Podporuje aj príjem pomocou Unicable I./II. LNB. Zvláda ja vysoké SR 45000, ktoré používa napr. operátor Fotelka. Vďaka DVB-S2X tuneru je možnosť príjmu staníc v DVB-S2X a príjmu staníc v Multistreame (MIS). Samozrejmosťou je HW blindscan pre skenovanie staníc a podpora AC3 v Dolby Digital Plus.

Zaujíma Vás viac o tomto prijímači a našej konfigurácii? Prečítajte si našu recenziu na AB Pulse 4K MINI.

 

Bohatá výbava

 

Má veľmi príjemný dizajn a bohatú výbavu. Na prednom panely sa nachádza len dotykové tlačidlo napájania, displej tento model nemá. 

Na zadnom panely sa nachádza vstavaný satelitný tuner DVB-S2X a dvojica USB portov, jeden je USB 2.0 a druhý 3.0. Ethernet port pre káblové pripojenie prijímača do siete o rýchlosti 100Mbit, HDMI výstup, optický SPDIF výstup pre priestorový digitálny zvuk a konektor pre pripojenie externého IR čidla, vďaka ktorému je možné skryť prijímač do obývačkovej skrinky, alebo za TV. Nachádza sa tu aj čítačka pre microSD karty, na ktoré je možné aj nahrávať.

 

V ľavej horenej časti zadného panelu sa nachádza univerzálna čítačka kariet a takisto aj CI+ slot pre vloženie dekódovacieho modulu.

 

 

Funkcionality

Funkciu PIP (obraz v obraze) oceníte počas reklám, prijímač zvláda dokonca aj dve 4K stanice súčasne v PIP. Pre zjednodušenie ovládania Vašej zostavy v obývačke poslúži funkcia HDMI-CEC. Samozrejmosťou je aj podpora hybridného vysielania HbbTV, ktoré funguje aj pre české stanice Prima a Nova.

Vďaka CI+ slotu je možné využívať v prijímači rôzne karty súčasne, jednu v čítačke a druhú v dekodovacom module.

K sieti je možné prijímač pripojiť pomocou LAN kábla, prípadne bezdrôtovo aj cez Wifi, je však potrebné si dokúpiť USB Wifi adaptér (nájdete v Súvisiacich produktoch). Po pripojení na sieť je možné streamovanie živého vysielania do ďalších zariadení, napr. telefonu, tabletu, PC, či do ďalšieho prijímača. Vďaka funkcii transcoding je možné upraviť kvalitu streamu.

Systém umožňuje aj inštaláciu KODI vo verzii 18.9 (v beta verziách aj KODI 19) a samozrejme množstvo ďalších pluginov ako Youtube, Archívy CZ/SK a ďalšie.

Použiť je ho možné aj ako multimediálny prehrávač, prehrá veľké množstvo video a audio formátov, tu je výpis z niektorých, ktoré sme úspešne otestovali:

3GP,4k Jelly fish 140Mbps 10bit, AVI, VOB, MKV, FLV, H264, H265, Xvid, MOV, MP4, TS, FLAC, DTS, AAC, AC3, WAW, MP3,… Neprehrá DIVX.

 

Kúpiť AB PULSe 4K MINI Vstup do e-shopu

 

 

Technické špecifikácie

 

1x tuner DVB-S2X
Procesor: QUAD CORE, 15 000 DMIPS
Flash: 8GB EMMC
RAM: 1GB DDR4
1x čítačka karier
1x CI slot
1x HDMI
1x slot pre microSD kartu 
2x USB (2.0+3.0)
Video decoding: 4K x 2K@60 10-bit decoding, 1920 x 1080, 1280 x 720, 720 x 480, 720 x 576
HDR/HDR10 a HLG
Transcoding: transcoding a Multiroom podpora
Displej: nie
Ethernet RJ45: 10/100 Mbps
S/PDIF optický digitálny audio výstup
IR extender pre IR oko (nachádza sa v balení)
Video Format: 4:3 Letter Box, 4:3 Pan Scan, 16:9
Video Decoding: MPEG1, MPEG2, H264, H265 HEVC, CAVS, VP8, VP9
Audio Decoding: MPEG-1 layer I/II, PCB downmix, IEC958 SPDIF Left / Right / Stereo / Mono

 

Obsah balenia

 

AB Pulse 4K MINI

diaľkový ovládač

externé IR čidlo

HDMi kábel

napájací zdroj

batérie