AB CryptoBox Smart

Medzi najpredávanejšie značky satelitných prijímačov u nás patrí nesporne značka AB so svojou sériou Cryptobox.

Cryptoboxy už od modelu 200, až po najnovšiu sériu 700HD si udržiavajú vysokú úroveň, nielen čo sa spolahlivosti týka, ale aj softvérovej a servisnej podpory pre svojich užívateľov.

Aktuálne prichádza najnovší model Cryptobox Smart do kategórie Skylink ready prijímačov, čiže certifikovaných prijímačov pre Skylink, s licencovanou čítačkou kariet IRDETO. Prijímač je však možné použiť aj na príjem staníc operátora freeSAT. Splňuje najnovšiu špecifikáciu certifikácie Skylink ready, verzie 1.5.

Prijímač má vstavaný jeden tuner, ktorý umožňuje príjem SD a HD kanálov v kompresii MPEG-2 a MPEG-4 / H.264. AB CryptoBox Smart umožňuje satelitný príjem v normách DVB-S a DVB-S2 a pracuje vo Full HD video rozlíšenie 1080p.

AB Cryptobox Smart je menších rozmerov, na prednom paneli sa nachádza štvormiestny displej pre zobrazenie čísla stanice, alebo času, ďalej dve diódy pre indikáciu stavu prijímača a jeden USB port verzie 2.0.

USB port je určený na použitie s externým USB HDD pre prehrávanie, alebo nahrávanie staníc a využitie všetkých funkcií PVR (časované, okamžité nahrávanie, timeshift). Nahrávať je možné jednu stanicu a zároveň druhú voľnú (FTA) môžete súčasne pozerať, za predpokladu, že obe stanice sa nachádzajú na tej istej frekvencii (TP).

Samozrejmosťou je automatické dolaďovanie staníc, v tomto smere je prijímač bez údržbový. Hlavný zoznam staníc nejde editovať, pokiaľ je spustená funkcia Fastscan, je však možné stanice popresúvať do favoritnej skupiny a tam si ich môžete ľubovolne editovať podla Vašej potreby. Pri vypnutej funkcii Fastscan je možné editovať aj hlavný zoznam.

Z ďalších zaujímavých funkcií môžeme spomenúť HDMI CEC, pomocou ktorej sa dá príkazmi cez HDMI ovládať napr. vypnutie a zapnutie TV spolu s prijímačom.

 

Citlivosť tuneru je výborná, obraz dosahuje vcelku dobrú kvalitu. Diaľkový ovládač je dobre známy z ostatných modelov Cryptobox.

EPG je možné zobraziť v dvoch režimoch, tzv. Single EPG, kedy je na obrazovke zoznam relácií danej stanice, alebo v režime Multi EPG, ktorý zobrazuje časovú os relácií u šiestich staníc súčasne.

Nechýba podpora pre Audio description audio stopu, čiže zvukovú stopu pre slabozrakých. Režim pohotovostného stavu má dve varianty, pri klasickom standby sa zobrazujú hodiny na dispoleji a štart z neho je velmi rýchly, do pár sekúnd. Pri hlbokom režime ide prijímač do spotreby pod 1W, displej je vypnutý a následný štart z neho trvá miekolko desiatok sekúnd, kvôli aktualizácii zoznamu staníc.

Z podporovaných zvukových kódekov spomenieme AAC, HE-AAC, E-AC3. Z multimediálnych formátov nie je problém z pripojeného USB HDD prehrávať MP3, JPEG, MKV, AVI a MP4.

Vďaka zabudovanej čítačke Irdeto dokáže prijímač čítať všetky typy kariet Skylink Irdeto (aj Standard HD M7) a freeSAT.

Zadný panel obsahuje vstup satelitného tuneru, vstup pre IR čidlo (nie je súčasťou balenia), HDMI výstup, analógové výstupy CINCH pre aduio a video a digitálny optický SPDIF audio výstup. Prijímač má externý zdroj 12V.

 

Kúpiť Cryptobox Smart Vstup do e-shopu

 

Obsah balenia:

 

– Cryptobox Smart
– HDMi kábel
– 3x CINCH kábel
– diaľkový ovládač
– batérie
– externý zdroj