Dlho očakávaný UHD model od výrobcu populárnych prijímačov AB CryptoBox je konečne tu. Za priaznivú cenu poskytuje rozlíšenie 4K, nový DVB-S2X tuner, podporu pre sieťové služby a jedinečnú funkciu Allscan. To ale nie je všetko, medzi hlavné prednosti patria aj tieto funkcie:


– Príjem satelitného vysielania v ULTRA HD 4K, vrátane podpory HDR

– Podpora pre príjem v H.265 / HEVC
– ALLSCAN – autoinštalácia prijímača
– Stream živého vysielania do Android a iOS zariadení
– Sieťové prehrávanie médií cez DLNA
– Fastscan pre mnohých operátorov
– Príjem MultiStream, T2-MI, ACM, PLSN.
– Podpora a servis výrobcu

 

Funkcie na jednotku


Dizajn prijímača zostal nezmenený, v tomto je výrobca konzervatívny, to isté však platí aj pre užívateľské rozhranie, čo je však, pre užívateľov predošlých modelových verzií, určite výhodou. Samozrejme ovládanie je jednoduché aj pre nových užívateľov, aj vďaka unikátnej funkcii AllScan.

Allscan je obdobou funkcie AutoFastscan, ale ešte vo vylepšenej verzii. Stačí pri spustení prijímača vložiť kartu Vášho operátora, prijímač automaticky kartu rozpozná a sám naladí stanice. Všetko teda urobí za Vás, trvá to necelú minútu. Pri zmene parametrov zoznamu staníc, alebo pri doplnení nových staníc, prijímač automaticky zoznam upraví a Vy ste tak ušetrený zdĺhavému prelaďovaniu staníc. Funkciu Fastscan môžete využiť aj pre operátorov – freeSAT (CZ, Sk, HU), Orange (SK), Magio (SK), Fotelka (SK), Antik TV (CZ, SK), NC + (PL), Polsat (PL ), a dalších.

Nechýba tiež možnosť streamovania živého vysielania HD a SD staníc do Android a iOS telefónov, či tabletov, pomocou aplikácie G-Mscreen.

 

Výbava


Poháňaný je novou radou 1Ghz procesoru s výkonom až 4000 DMIPS na chipsete ALIM2661, dvojnásobnej kapacity, oproti predchodcovi 700HD, sa dočkala aj pamäť RAM DDR3 (256 MB) a aj Flash pamäť (16MB).

Samozrejmosťou, ako u všetkých 4K prijímačov je podpora nového kódeku H.265 HEVC.


CryptoBox 800UHD má zabudovanú univerzálnu čítačku kariet, ktorá aktuálne zvláda čítanie kariet Skylink (okrem karty M7 s vyšším zabezpečením), Antik, freeSAT, AntikSAT, Orange, RTVS a dalších. Prijímač však nemá certifikovaný dekodér Irdeto, nie je teda možné garantovať funkčnosť kariet v čítačke prijímača u dekódovacích kariet slovenských a českých operátorov.

Displej je numerický, zobrazuje číslo navolenej stanice, v standby režime je možné zobrazovať čas.

PVR funkcie


Pre nahrávanie sú dostupné PVR funkcie, ktoré sú dostupné, keď pripojíte k prijímaču cez jeden z dvojice USB portov Váš USB HDD, alebo rýchly USB Flash disk. Na pripojený HDD tak môžete nahrávať svoje obľúbené relácie, či už okamžite, alebo s nastaveným časovaným nahrávaním, ktoré môžete nastaviť na určitý čas, alebo pohodlne nastaviť cez EPG – elektronického programového sprievodcu na 7 dní. Ak potrebujete zastaviť živé vysielanie a znovu sa k nemu vrátiť, stačí využiť funkciu Timeshift.

Nahrávať je možné jednu kódovanú stanicu a na ďalšiu nekódovanú sa zároveň dívať, pokiaľ obe stanice sú na rovnakej frekvencií (transpondéry). Navoliť typ záznamu je možné s koncovkou .ts, alebo .ps. Záznamy sa ukladajú do zložky ALIDVRS2. Nahrávky z nekódovaných staníc je možné prehrať v PC, nahrávky kódovaných staníc prehráte iba v prijímači.
USB konektory možno tiež využiť pre prehrávanie multimediálnych súborov z pripojeného HDD. Spolupracuje s diskami vo formáte FAT32 a NTFS.

Prijímač podporuje prehrávanie súborov MP3, WAW, OGG, AVI, MP4, FLV, MPG, MKV, TS, JPG, PNG, GIF, vďaka predinštalovanému Mediaplayeru.

Sieťové vymoženosti


K sieti prístroj pripojíte buď cez ethernet port, čiže klasicky FTP káblom priamo k Vášmu routeru, prípadne aj bezdrôtovo, avšak je potrebné dokúpiť kompatibilný USB Wifi adaptér. Po pripojení k sieti sa sprístupnia obľúbené internetové služby v menu X-tras, napr. predpoveď počasia, RSS čítačka, či Rádio.

K dispozícii je aj FTP Downloader pre zálohu, obnovu a prenos súborov z USB na FTP, či naopak z FTP na USB, napr. pre prenos settingu, firmware, videosúborov a pod.


Podpora DLNA DMP (Digital Media Player) – prehrávanie multimediálnych súborov z vášho zdieľaného domáceho úložiska po lokálnej sieti. Podpora DLNA DMR (Digital Media Renderer) – môžete posielať mediálny obsah uložený v zariadení na iné zariadenie pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti. Toto zariadenie musí byť schopné fungovať ako zariadenie Digital Media Renderer (DMR), čo znamená, že musí vedieť zobraziť a prehrať obsah prijatý zo zariadenia. Zariadením DMR môže byť napríklad televízor s funkciou DLNA alebo počítač s operačným

 

Kúpiť AB Cryptobox 800UHD Vstup do e-shopu

 

 


Vlastnosti


– 1x DVB-S / S2X tuner 4K UHD
– 1x univerzálna čítačka kariet (karta sa vkladá čipom dolu)
– Podpora kodeku H.265 HEVC
– Frekvenčný rozsah: 950 MHz do 2150 MHz
– Rozlíšenie videa: 2160p (25/50 Hz), 1080i / p, 720p, 576i / p, 480i / p
– Podpora HDR
– DiseqC: 1.0 / 1.1 / 1.2 / 1.3 USALS 13V / 18V, 0 / 22K, Unicable I / II
– 7 denný EPG
– Time Shift, nahrávanie a PVR funkcie
– PIG (Picture in Graphic)
– FTP manažér, hry, počasie, burzové informácie, sieťové funkcie
– Automatická PAL / NTSC konverzia
– Pamäť pre ukladanie: 100 satelitov, 4000 transpondérov, 6100 TV / Rádio staníc
– Možnosť vytvorenia až 26 favoritných skupín
– Podpora FAT, FAT32 a NTFS formátu pre USB disk, alebo USB HDD
– Podpora Wi-Fi dongle / adaptéra (chipset RT5370 / 7601/8188) pre bezdrôtové pripojenie k sieti

 
Konektivita

HDMI výstup (2160p)
AV analógový výstup jack 3.5 mm
RS232 dátový port
USB 2.0 (1x predný panel, 1x zadný panel)
ETHERNET
 S/PDIF digitálny optický audio výstup
LNB IN (vstup pre pripojenie LNB)

 
Technické parametre

CPU: 1 GHz (4.000 DMIPS)
Chipset: ALI M2661
Flash pamäť: 16 MB
RAM pamäť: DDR3 256 MB
Úroveň signálu: -25 do -65 dBm
Príkon: max. 25 W
Príkon v Standby: max. 1 W
Rozmery: 260 x 190 x 40 mm

 

Obsah balenia